شرکت پردازش تصویر کمان با همکاری تیم حرفه ای خود علاوه بر خدمات رسانی به مشتریان، زمانی را برای رساندن آگاهی به مشتریان و کاربران مشتاق به یادگیری اختصاص می دهد. تمامی وبینارها و مباحث فنی را در این صفحه دنبال کنید.

وبینارها و دوره های آموزشی

نظارت تصویر ابری و ساختمان‌های هوشمند

در این مبحث گذری به چگونگی ایجاد ساختمان های هوشمند توسط نظارت تصویر ابری می پردازیم .  امروزه، معماری مدرن و هوشمندانه فقط مربوط به آسمان‌خراش‌ها نیست، بلکه توجه به ساختمان‌هایی است که فکر می‌کنند، یاد می‌گیرند و سازگار می‌شوند! ساختمان‌های هوشمند به طور یکپارچه فناوری را  در خود ادغام می‌کنند تا راحتی، ایمنی و کارایی بی‌سابقه‌ای را ارائه دهند. و در قلب این جنبش یک جزء کلیدی نهفته است: نظارت تصویری ابری به عنوان یک خدمت نوین !

مروری سریع از ساختمان‌های هوشمند

ساختمان‌های هوشمند مجهز به فناوری‌های به هم پیوسته هستند که امکان کنترل خودکار و در زمان واقعی عملیات مختلف نظیر روشنایی، گرمایش، سرمایش، امنیت و تهویه را فراهم می‌کنند. آنها برای بهبود شرایط زندگی ساکنان، به حداکثر رساندن بهره‌وری، انرژی و بهبود ایمنی و امنیت طراحی شده‌اند.

نظارت تصویر ابری: چشمان ساختمان هوشمند

نظارت تصویر ابری (Video Surveillance as a Service – VSaaS)  یک سرویس مبتنی بر رایانش ابری (Cloud Computing)  است که قابلیت‌های نظارت تصویری را ارائه می‌دهد. برخلاف سیستم‌های سنتی، که نیاز به سخت‌افزار محلی برای ذخیره‌سازی و زیرساخت‌های داخلی ندارد و همه چیز را به ابر منتقل می‌کند و انعطاف‌پذیری، مقیاس‌پذیری و مجموعه‌ای از ویژگی‌های پیشرفته را ارائه می‌دهد. در اینجا در خصوص اثرات پایش تصویر ابری در داشتن یک ساختمان هوشمند مطالبی را ارایه می کنیم. 

ساختمان-هوشمند
  1. مانیتورینگ و کنترل از راه دور: مدیران ساختمان می‌توانند فیلم‌های امنیتی زنده و ضبط شده (حتی ماه‌ها قبل) را از هر نقطه در جهان به‌صورت بلادرنگ نظارت کنند. این انعطاف‌پذیری تضمین می‌کند که امنیت ساختمان به خطر نیفتد، حتی اگر ساکنان آن کیلومترها دورتر باشند.

2. یکپارچه‌سازی با دستگاه‌های اینترنت اشیا: ساختمان‌های هوشمند با اتصال مناسب و یکپارچه مفهوم پیدا می کنند و پایش تصویر ابری می‌تواند به طور یکپارچه با تجهیزات و دستگاه‌های مختلف اینترنت اشیا، از قفل‌های هوشمند گرفته تا سیستم‌های روشنایی هوشمند، ارتباط برقرار کند. به عنوان مثال، یک دوربین هوشمند می‌تواند یک حرکت بیجا و بی موقع را تشخیص دهد و فوراً مناطق خاصی را در ساختمان قفل کند.

3. تجزیه و تحلیل پیشرفته: راه حل‌های مدرن نظارت تصویر ابری به تجزیه و تحلیل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز هستند، این بدان معناست که دوربین‌ها می‌توانند حرکات غیرمعمول را تشخیص داده، افراد غیرمجاز را شناسایی کنند و حتی حرکت و شلوغی را برای استفاده بهینه از انرژی کنترل کنند.

4. مقیاس پذیری: با افزایش نیازهای امنیتی ساختمان‌ها، براحتی می توان تعداد دوربینها را بدون نگرانی افزایش داد. افزودن دوربین‌های بیشتر و حتی اتصال و ادغام ویژگی‌های پیشرفته با یکدیگر، نیازی به اصلاح زیرساخت‌ها در داخل ساختمان ندارد.

5. صرفه‌جویی: با ذخیره‌سازی و پردازش مبتنی بر ابر، هزینه‌های مربوط به نگهداری، ارتقاء و گسترش فضای ذخیره‌سازی به شدت کاهش می‌یابد. بنابراین ساختمان‌های هوشمند می‌توانند از نظارت پیشرفته‌تر و بدون هزینه‌های سنگین برخوردار شوند.

6. قابلیت اطمینان: راه حل‌های ابری با چندین لایه پشتیبانی همواره فعال و در حال ارایه خدمات است.

ساختن آینده

با رشد شهرها، نیاز به زیرساخت‌های هوشمند بسیار مهم می‌شود. ساختمان‌های هوشمند با تاکید بر پایداری، کارایی و ایمنی، بخشی اساسی از آینده بشریت هستند. و پایش تصویر ابری با قابلیت‌های مبتنی بر ابر، آماده است که چشم‌هایی باشد که این تکامل را هدایت می‌کند. پایش تصویر ابری با قابلیت‌های هوشمندسازی برای مجتمع‌های تجاری و مناطق مسکونی، محیطی را تضمین می‌کند که فناوری، آرامش، آسایش، امنیت و پایداری را به همراه دارد.

بازدیدها: 7

مطالب مرتبط

پاسخ یا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: امکان کپی برداری وجود ندارد!