سوالات متداول شما

در این بخش از وبسایت پردازش تصویر کمان به برخی از سوالات متداول شما درباره نرم افزار های پردازش تصویر و نظارت تصویر شرکت کمان پاسخ داده شده .

بلی در شرایطی که مشتری نیاز به یک آنالیز خاص در نرم افزار شیردال داشته باشد می تواند به صورت پک اختصاصی در اختیار مشتری قرار گیرد.

چنانچه DVR از پروتکل RTSP پشتیبانی کند می تواند در شیردال اضافه شود. همچنین اگر از پروتکل OnVif هم پشتیبانی کند می توان برخی تنظیمات را توسط شیردال انجام داد.

با توجه به اینکه کلیه source های نرم افزار شیردال توسط کارشناسان شرکت تولید شده است در صورت اعلام نیاز و یا قابلیت های خاص مشتریان ، شرکت کمان این آمادگی را برای ایجاد آن در شیردال دارد.

بلی در نرم افزار شیردال می توان با نامگذاری و دسته بندی کردن ویدئو ها، جستجو کردن و دسترسی آسان و سریع به تصاویر هر ویدئو امکان پذیر باشد. با این قابلیت بخشی از عملیات اضافی برای بازبینی تصاویر حذف می شود و کاربر با سرعت عمل بیشتری از سیستم استفاده می نماید.

خیر، نرم افزار شیردال در بحث انتقال تصویر تنها از stream های خروجی خود دوربین به این منظور استفاده می کند.

خیـــــــــر لایسنس فقط به SIGNATURE سخت افزار بستگی دارد.

برای هر دوربین یک لایسنس در نظر گرفته می شود ، پس از نصب ، هر سروری SIGNATURE خاص خود را در نرم افزار می سازد که با فرستادن آن برای شرکت لایسنس برای آن سرور صادر می شود .

بلـــــــه ، از ورود و خروج کاربران می توان در بخش اعلانات و نیز گزارشات نرم افزار اطلاع پیدا کرد.

بله ، این امکان با توجه به نوع Encoder IP که استفاده شده داخل نرم افزار قابل تعریف است . نمونه هایی هم وجود دارد که لازم است توسط تیم برنامه نویسی به نرم افزار اضافه شود و لازم است کد نویسی شود . اما دربعضی موارد که Encoder IP از پروتکل RTSP پشتیبانی می کند در همان ابتدای کار قادر به اضافه کردن دوربین خواهید بود از طریق لینک rtsp که Encoder IP دارد.

نرم افزار شیردال همه فرمت های موجود در دوربین ها مثل MPEG4 و MJPEG و H264و H265 را پشتیبانی می کند.

به صورت پیام فوری ، نمایش اضطراری ، ایمیل ، تلفن ، فکس و پیامک

بلــــــــــــه ، شما قادر خواهید بود با فرمت های مختلف نقشه را داخل نرم افزار بارگذاری کنید.

به سادگی و از طریق قسمت ذخیره ویدیو در نرم افزار شیردال و انتخاب مقصد فایل که میتواند فلش یا سی دی باشد قادر خواهید بود از تصاویر ضبط شده خروجی بگیرید.

بله ، در نسخه جدید نرم افزار شیردال جهت دسترسی آسان و پیگیری وقایع و ذخیره کردن تصاویر امکان نشانه گزاری در سیستم وجود دارد.

بله با توجه به پهنای باند موجود قادر خواهید بود تا بیشینه سرعت ۱۲۸ برابر و کمینه سرعت ۱/۳۲ تصاویر را بازبینی کنید .

بله این امکانات در نرم افزار شیردال قابل تعریف است .

بــــــــــــله ، در داخل نرم افزار با توجه به پهنای باند شبکه موجود و همچنین مشخصات سخت افزاری کلاینت قادر خواهید بود تا ۶۴ دوربین را به صورت همزمان بازبینی کنید .

تفاوت کلی در تعداد سرورها می باشد زیرا نسخه پایا با یک سرور دوربین ها را پشتیبانی می کند ولی نسخه پویا قادر به تعریف نامحدود سرور در نرم افزار می باشید که این سرور ها به صورت موازی در کنار هم فعال اند .

نرم افزار شیردال از تمامی دوربین هایی که دارای پروتکل Onvif هستند پشتیبانی می کنند. و همچنین قابلیت تعریف دوربین های آنالوگ با استفاده از انکودر مناسب در نرم افزار موجود است. به طور کلی می توان ادعا کرد ۱۰۰ درصد دوربین های تحت شبکه در نرم افزار قابل استفاده هستند.

نرم افزار شیردال در سه نسخه ” پایا ” ، “پویـا ” و “پیشرو ” عرضه می گردد .

استفاده از زبان فارسی به عنوان زبان پیش فرض پشتیبانی انواع دوربینهای آنالوگ وIP ، سادگی در اتصال دوربینها، امکان سفارشی سازی نرم افزار ، پشتیبانی قوی و کارآمد ، از مزیت های نرم افزار شیردال است .

تفاوت نسخه پیشرو نسبت به پویا در پشتیبانی از تعداد نامحدود دوربین و سرور در معماری موازی و درختی ، ایجاد ساختار های درختی سازمانی (Enterprise) از ارتباط بین سرورها برای سازمانهای بزرگ ،تعریف دسترسی ها بر اساس ساختار سازمانی بین شرکت ها و یا شعب بر اساس ساختار هرمی و درختی می باشد .

بله نرم افزار شیردال از این امکان پشتیبانی می کند.

در حال حاضر قادر هستید هر گونه فضای ذخیره سازی از جمله SAN,NAS,DAS را هنگام نصب، به عنوان storage جهت ذخیره سازی تصاویر ضبط شده اضافه کنید .

بلـــــــــــــــه با توجه به پهنای باند موجود می توانید تصاویر را همگام سازی کنید .

بلـی می توان با تعریف یک روال در یک فاصله زمانی دلخواه قابل تعریف، این کار را ادامه داد.

در نرم افزار شیردال نسخه ۵ قادر هستید برای کاربران اولویت تعیین کنید و دوربین ها بر اساس اولویت در اختیار کاربران قرار گیرد.

بلــــــــــــــــــه تازمانی که روال تعریف شده برای سیستم تغییر نکند ویا حذف نشود سیستم به کار خود ادامه می دهد .

هرنسخه ضمن دربرداشتن کلیه امکانات نسخه های قبلی دارای امکانات جدید ،رفع ایرادات ، و یا خواسته مشتری می باشد.

بلــــــــــــــه ، شما می توانید به گونه ای در صفحات چیدمان داشته باشید که تصاویر را به صورت زنده بازبینی کنید .

خیــــــــر ، شما قادر خواهید بود با همان لایسنسی که برای سرور شما صادر شده دوربین های دیگری با هربرند تنظیماتی جایگزین کنید .

در نرم افزار بخشی به نام گزارشات دیده شده که تمامی وقایع اتفاقی را ثبت نموده و از طریق سرورها و کلاینت ها قابل رویت هستند.

اگر دوربین به نرم افزار اضافه گردیده و تصویر گرفته شده باشد ارتباط دوربین با نرم افزار به صورت خودجوش قطع نمی شود مگر آنکه ارتباط آن از طریق شبکه و یا خود دوربین خاموش شده باشد. در این حالت پس از برقراری ارتباط ، دوربین به نرم افزار با تنظیمات قبلی متصل می گردد، همچنین قادر خواهید بود با تعریف روال در نرم افزار از قطع شدن دوربین آگاه شوید.

به وسیله مدیریت نحوه دسترسی و میزان محدودیت دسترسی کاربران مشخص می شود.

مدیران سیستم قادرند به صورت نامحدود کاربر با دسترسی های مختلف تعریف کنند .

خیــــــــــر اگر دوربینی کاملا جدید وارد بازار شده باشد در آن صورت بعد از تعریف دوربین جدید در نرم افزار سیستم را بروزرسانی می کنیم.

نحوه ارائه سرویس کاملا قابل تعریف است ومدیریت می تواند ضمن تعریف کاربران مختلف نحوه دسترسی آنها را نیز کنترل کند.

با توجه به قرارداد پشتیبانی تنظیم شده بین فروشنده و خریدار بروزرسانی های نرم افزار یا به صورت حضوری توسط کارشناسان شرکت و یا ارسال به مشتری صورت می گیرد.

بلی، شیردال از دوربین های با رزولوشن بالاتا ۸K پشتیبانی می نماید.

گرچه ازنظر قیمت وکیفیت تصاویر دوربینهای آنالوگ و IP باهم متفاوتند ولی اختلاف بارز آنها در به کارگیری ساده دوربینهای IP نسبت به دوربین های آنالوگ است چون دوربین های IP مستقیما به نرم افزار متصل می شوند اما دوربین های آنالوگ برای اتصال به نرم افزار نیاز به ENCODER IPدارند.

در نرم افزار شیردال خصوصا در نسخه پیشرو به علت چیدمان درختی محدودیتی در تعداد سرور وجود ندارد.

از طریق پروتکل های TCP – UDP- ONVIF-HTTP-RTSP دوربین به نرم افزار متصل می شود.

اگر دوربین قابلیت ضبط صدا داشته باشد ، شیر دال نیز فرمت های صدای استاندارد شامل G726 – G711 – AAC را پشتیبانی می کند .

برای ضبط از فرمت های رایج تصویری شامل MJPEG، MPEG4 و H264 و H265 پشتیبانی می نماید و برای پخش از فرمت های AVI و MKV پشتیبانی می نماید.

در برنامه توسعه نرم افزار این قابلیت پیش بینی شده است.

نحوه خرید ازطریق واحد فروش شرکت هماهنگی لازم با خریدار و قسمتهای فنی ومدیریتی شرکت پردازش تصویر کمان به عمل آمده و در نهایت با عقد قرارداد نرم افزار تحویل خریدار می شود.

خیــر ، در نرم افزار شیردال هیچگونه محدودیتی برای دوربین وجود ندارد ، محدودیت را زیر ساخت سخت افزاری به وجود می آورد.

نرم افزار شیردال برای راه اندازی نیاز به حداقل یک سرور و یک کلاینت دارد که سیستم عامل سرور “Linux نسخه CentOs “می باشد و سیستم عامل کلاینت می تواند یکی از نسخه های ویندوز ( ۷ ,۸٫۱, ۱۰ , vista ,….) باشد.

برای به کار گیری نرم افزار شیردال نیاز به حداقل یک سرور و یک کلاینت است که مشخصات سخت افزاری آنها بستگی به تعداد و نوع دوربین ها وشبکه موجود درمحل متفاوت است که مشخص کردن سیستم های سرور و کلاینت توسط کارشناسان شرکت پردازش تصویر کمان به مشتری اعلام می شود.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
آموزش
اخبار
دسته‌بندی نشده
گالری تصاویر
گواهینامه ها
مقالات