بانک‌ها و موسسات مالی

بانک ها و موسسات مالی

رشد اقتصادی در کشورهای درحال توسعه ازجمله کشور ما با وجود بازارهایی مانند بازار سرمایه، بازار کالا، ارز و…. به ‌شدت تحت‌تاثیر بازارهای مالی کوتاه‌مدت (بازارپول) بوده و بانک‌ها در اقتصاد کشور نقش محوری ایفا می‌کنند، به‌طوری‌که امروزه نزدیک به ۹۰ درصد تامین مالی بنگاه‌های خرد و کلان اقتصادی و خدمات مالی موردنیاز خانوارهای ایرانی ازطریق سیستم بانکی انجام می پذیرد. . بنابراین هر بانک باید ایمنی کارکنان, مشتریان, منابع, املاک خصوصی خود را تضمین کند و از تهدیدات داخلی و خارجی آگاه باشد. از این رو نیاز به اقدامات تصویری در حال افزایش است.افزایش نرخ جرم و جنایت و موارد نقض امنیت, که منجر به تلفات گسترده جان انسان ها, اطلاعات و دارایی ها می شود, محرک های اصلی بازار امنیت الکترونیک هستند.
موسسات مالی و بانک ها به شدت سیستم های نظارت تصویری را برای تامین امنیت ساختمان های خود, حفظ مدیریت پول نقد و نظارت بر فعالیت های مشتریان و کارکنان توصیه می کنند.


پلتفرم نظارت و پایش تصویری ابری “ابریکم”
پلتفرم نظارت و پایش تصویری ابری “ابریکم” با ارائه ساختار مدیریت نظارت تصویری یکپارچه ابری، علاوه بر ایجاد ساختار جامع مدیریت تصاویر و ذخیره سازی ابری و پشتیبانی همزمان از صدها هزار انواع دوربین مدار بسته می تواند پوشش نیازهای حفاظت فیزیکی، انواع مدلهای دوربین های مداربسته، اینترنت اشیاء، کنترل های دسترسی، آتش نشانی، اتصال و ارتباط آسان با سایر سامانه های اختصاصی یا سازمانی، اپلیکشن اختصاصی خود و ایجاد بالاترین سطح امنیت سایبری در یک محیط ابری عمومی یا اختصاصی در پلتفرم “ابریکم” همراه سازد.


ارکان اصلی نظارت الکترونیکی حفاظت

جلوگیری از سرقت
بانک ها به عنوان نگهبانان تضمین شده پول نقد و اشیاء قیمتی، همچنان اهدافی پرمخاطب برای مجرمانی هستند که به دنبال پرداختی کلان هستند. راه اندازی صحیح نظارت تصویری بانک به عنوان یک عامل بازدارنده برای سارقان عمل می کند و در بدترین حالت، تصاویر و فیلم های مهمی را ارائه می دهد که به عنوان شواهدی برای اجرای قانون عمل می کند.
رسیدگی به جرم
در صورت سرقت یا کلاهبرداری، فیلم های نظارتی اغلب شواهدی را برای تسریع تحقیقات، شناسایی بیشتر و ردیابی مظنونان فراهم می کند.
چک تقلبی
سیستم های نظارت تصویری IP با تجزیه و تحلیل تصویری پیشرفته کمک بزرگی در ایجاد چک های کلاهبرداری در بانک ها با ثبت داده های تراکنش ها و گرفتن تصاویر متخلفان است. کارمندان از گرفتار شدن در هر گونه فعالیت دستکاری می ترسند زیرا از اطلاعات می توان برای شناسایی مجرمان استفاده کرد و به محافظت از حساب های مشتری کمک می کند.


مبارزه با برداشت های خودپرداز
اینکه مشتریان بانک, برداشت‌های مشکوک از خودپرداز را گزارش می‌کنند که در آن پول بدون اطلاع آنها از حساب‌هایشان برداشت شده است غیر معمول نیست. دوربین های امنیتی بانکی که تک تک تراکنش های خودپرداز را ضبط می کنند، می توانند در چنین شرایطی پاسخ دهند.
هماهنگی اطلاعات از چندین مکان
یک سیستم نظارت تصویری بانکی مدرن اجازه می دهد تا فیلم از چندین شعبه به یک اتاق نظارت مرکزی منتقل شود یا از طریق اینترنت مشاهده شود. این امر ممیزی و کنترل را بسیار آسان، سریع و مقرون به صرفه می کند.
ادغام با سیستم های هشدار
سیستم‌های نظارتی عصر جدید ادغام دوربین‌های امنیتی بانک با سیستم‌های هشدار را در یک شبکه تسهیل می‌کنند. این امر سیستم های امنیتی را سریع تر می کند و یک عملکرد بسیار مدبرانه در بانک ها است.
عملکرد هوشمند
دوربین های امنیتی هوشمند با تجزیه و تحلیل ویدئو و سنسورهای پیشرفته مانند لرزش، حرکت، شکستن شیشه، دود، تشخیص حرارت و غیره را می توان برای شناسایی و جلوگیری از فعالیت های مشکوک یا غیرعادی در داخل و اطراف بانک استفاده کرد.
حافظه دیجیتال
با فناوری دیجیتال، ذخیره و مدیریت فیلم‌های نظارتی, کارآمدتر، راحت‌تر و در دسترس‌تر است و امکان استفاده از تکنیک‌های جستجوی پیشرفته‌ای را فراهم می‌کند که به شناسایی دقیق حوادث خاص و شناسایی مظنونان با سهولت، سرعت و دقت بیشتر کمک می‌کند.
نظارت مستمر
دوربین های امنیتی بانک امکان نظارت مستمر بر تسهیلات بانکی را حتی در خارج از ساعات کاری معمولی محافظت می کند. این امر به ویژه برای دستگاه های خودپرداز که مشتریان به صورت 24 ساعته به آنها دسترسی دارند بسیار مفید است.
تشخیص داده ها
سیستم‌های نظارت تصویری که از فناوری دیجیتال استفاده می‌کنند، قادر به تشخیص داده‌های پیشرفته هستند که در جستجوی فیلم‌های ویدئویی برای تراکنش‌های بانکی خاص و تصاویر افراد خاص مفید است.
دسترسی از راه دور
نظارت IPامکان نظارت از راه دور فیلم های ویدئویی زنده و بایگانی شده را از هر رایانه ای با اتصال به اینترنت و دسترسی به شبکه فراهم می کند.
افزایش اعتماد مشتری
در نهایت، با توجه به مشتریانی که در قلب هر بانکی قرار دارند، مهمترین نگرانی هر بانکی که درآمدهای زندگی مشتریان خود را می پذیرد، اعتماد و اعتماد آنها به بانک است. هرچه بانکی امن تر باشد، مشتریانش نیز اطمینان بیشتری خواهند داشت. یک سیستم نظارت تصویری بانکی مؤثر، در تقویت این احساس امنیت، و افزایش وجهه و اعتبار عمومی آن نقش بسزایی دارد.

پیمایش به بالا