مراکز درمانی و بیمارستان‌ها

تمرکز بیمارستان ها و مراکز درمانی, ارایه بهترین مراقبت ممکن از بیمار در محیطی امن و راحت است. برای ارایه مراقبت های پزشکی , پرسنل باید زمان و تمرکز خود را به بیماران اختصاص دهد و درگیر حوادث نامرتبط اطراف خود نباشند.
برای کاهش نیروی انسانی صرف شده برای نظارت بر بیمارستان ها و پیگیری رفت و آمد بازدید کنندگان, دوربین های امنیتی می توانند مجموعه ای از چشم های اضافی را برای این منظور فراهم کنند. دوربین های امنیتی ابزاری هوشمند برای محافظت از بیمارستان ها و نقض امنیت هستند.

پلتفرم نظارت و پایش تصویری ابری “ابریکم”
پلتفرم نظارت و پایش تصویری ابری “ابریکم” با ارائه ساختار مدیریت نظارت تصویری یکپارچه ابری، علاوه بر ایجاد ساختار جامع مدیریت تصاویر و ذخیره سازی ابری و پشتیبانی همزمان از صدها هزار انواع دوربین مدار بسته می تواند پوشش نیازهای حفاظت فیزیکی، انواع مدلهای دوربین های مداربسته، اینترنت اشیاء، کنترل های دسترسی، آتش نشانی، اتصال و ارتباط آسان با سایر سامانه های اختصاصی یا سازمانی، اپلیکشن اختصاصی خود و ایجاد بالاترین سطح امنیت سایبری در یک محیط ابری عمومی یا اختصاصی در پلتفرم “ابریکم” همراه سازد.


نقاطی که سیستم های نظارت امنیتی بیمارستان باید در آن مستقر شوند، تنها به اندازه یک بیمارستان بستگی دارد. با این حال، مناطق پر رفت و آمد در مراکز مراقبت های بهداشتی باید ایمن شوند. این مناطق شامل ورودی های عمومی، مناطق انتظار، پارکینگ ها، راهروها، بخش صورتحساب و امور مالی، داروخانه ها و گاراژها می باشد. به غیر از این مکان‌های اولویت‌دار در بیمارستان، مکان‌های حیاتی دیگری که نیاز به نظارت دوربین‌های مداربسته دارند عبارتند از انبار/آشپزخانه، مراکز تروما، ,بخش‌های نوزادان و زایمان. OPD, و بخش‌های مراقبت ویژه، تاسیسات و مراکز فنی، اتاق های عمل، اورژانس و مراکز تجمع مراجعه کنندگان.
نصب چندین دوربین مدار بسته برای افزایش نظارت امنیتی بیمارستان می تواند به طور نجومی در محافظت از جان، دارایی ها و هویت برند یک مرکز مراقبت های بهداشتی مفید باشد.

مزایای استقرار راه حل های نظارت امنیتی بیمارستان و مراکز درمانی هوشمند
۱.بهبود بخشیدن ایمنی کلی انسان ها و وسایل
دوربین‌های مداربسته هوشمند، فیلم‌های ویدئویی زنده را به صورت 24*7 پخش می‌کنند و به پاسخ‌دهندگان کمک می‌کنند تا در حالی که در یک مکان نشسته‌اند، هر منطقه از بیمارستان را با دقت ردیابی کنند. اپراتورها می توانند مراقب هر فعالیت مشکوک، تهدید بالقوه، ناراحتی بیمار، ازدحام بیش از حد، یا هر نوع تخلفی که در بیمارستان رخ می دهد، باشند. علاوه بر این، وجود سیستم‌های نظارت امنیتی بیمارستان، سارقان، مزاحمان و سایر افراد دارای روان‌شناسی جنایی را از اقدام به جرم منصرف می‌کند، زیرا احتمال زیادی برای دستگیر شدن توسط نگهبانان وجود دارد.
۲. جلوگیری از جنایت و نقض پروتکل های ایمنی مانند کوید ۱۹
دوربین‌های مداربسته هوشمند مجهز به فناوری هوش مصنوعی دارای حسگرهای خودکار برای تشخیص چهره‌های ناشناخته، حرکت، اشیاء، اعتدال، ماسک‌ها، شمارش افراد و غیره هستند. شمارش افراد و غیره. الگوریتم‌هایی که در سیستم‌های نظارت تصویری هوشمند برنامه‌ریزی شده‌اند، فوراً حرکت را در مناطق ممنوعه، غریبه‌ها در ورودی‌ها، افراد بدون ماسک و مناطقی که فاصله اجتماعی در آن نقض می‌شود شناسایی می‌کنند. در هر نوع نقض امنیتی، این سیستم‌ها با کمک تجزیه و تحلیل ویدئویی، هشدارهای بی‌درنگ به اپراتورها ارسال می‌کنند. پاسخ‌دهندگان با دریافت چنین هشدارهایی آماده می‌شوند تا گزینه‌های پیشگیرانه لازم را برای جلوگیری از تلاش‌های مجرمانه و نقض هنجارهای ایمنی در بحبوحه همه‌گیری اتخاذ کنند.
۳. ذخیره کردن داده های محرمانه به صورت دیجیتالی
مراکز مراقبت‌های بهداشتی تحت نظارت دوربین‌های مداربسته با سیستم‌های ذخیره‌سازی ابری و مدیریت ویدیو، می‌توانند ویدیو و داده‌های ضبط‌شده را به‌طور ایمن در فضای ابری ذخیره کنند. ذخیره‌سازی دیجیتال را می‌توان از راه دور در سرورهای شبکه، NVR و هارد دیسک‌ها توسط نگهبانان امنیتی مجاز در دسترس قرار داد. نظارت از راه دور و ذخیره سازی دیجیتال دو مورد از مهمترین جنبه های نظارت امنیتی بیمارستان هستند. کاربران می توانند به راحتی به داده های ثبت شده برای مدیریت شرایط اضطراری بر اساس اطلاعات واقعی دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، ذخیره‌سازی دیجیتال بسیار سازمان‌دهی‌شده‌تر از رکوردهای دستی است. جستجوی سریع و آسان اطلاعات مورد نیاز از داده های انبوه را به سادگی با انتخاب چند فیلتر ارائه می دهد.
۴. حل تمام اختلافات داخلی و خارجی
بیمارستان ها اغلب به دلیل ادعاهای جعلی و ادعاهای ناصادقانه کارمندان یا بیماران و خانواده هایشان در معرض تبلیغات منفی قرار می گیرند. در چنین شرایطی، اثبات ویدئویی از سیستم‌های نظارت امنیتی بیمارستان می‌تواند به رفع ادعاهای جعل کمک کند. از این رو، شواهد دیجیتالی مراکز مراقبت های بهداشتی را از ورود به دعاوی ساختگی یا پرداخت مطالبات گران بیمه نجات می دهد. . از سوی دیگر، سوابق نظارت تصویری نیز نقش بسزایی در حل و فصل اختلافات داخلی بین کارکنان با ارائه مدارک قابل مشاهده مبنی بر مقصر بودن آن ها ایفا می کند.
۵. ایجاد انگیزه در کارکنان و افزایش بهره وری
طبیعی است که انسان ها وقتی از نظارت شدن آگاه باشند، وظایف را به طور کارآمدتر و اختصاصی تر انجام دهند. پزشکان و کارکنان با دقت، مودبانه و سریع‌تر کار می‌کنند، اگر بازخورد منظمی بر اساس فیلم‌های نظارتی بی‌درنگ دریافت کنند. بیماران و متصدیان نیز مراقب ایجاد هرج و مرج بی دلیل برای کارکنان بیمارستان هستند. بنابراین کارکنان به دلیل رفتار نامطلوب و ضد و نقیض احساس ناامیدی نمی کنند و در پاسخ به آنها رفتار مناسب تری با بیماران و بازدیدکنندگان از خود نشان می دهند. دوربین های مداربسته در بیمارستان ها از تعویق کارها جلوگیری می کنند، نظم و انضباط را حفظ می کنند، کارکنان را تشویق می کنند تا بهتر کار کنند و بهره وری آنها را افزایش می دهند.

پیمایش به بالا