دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی

سیستم های نظارت تصویری برای مدارس و دانشگاه ها یکی از مسئولیت‌های اصلی مراقبتی در مراکز آموزشی است که محیطی امن برای کارکنان, دانش اموزان و دانشجویان خود فراهم کنند. افزودن یک سیستم نظارت تصویری یکپارچه و متمرکز در مراکز آموزشی یک روند رو به رشد است. از طریق استفاده ازاین سیستم, مراکز آموزشی میتوانند به کاهش بسیاری از چالش های رایجی که مواجه هستند کمک کنند.
پلتفرم نظارت و پایش تصویری ابری “ابریکم”
پلتفرم نظارت و پایش تصویری ابری “ابریکم” با ارائه ساختار مدیریت نظارت تصویری یکپارچه ابری، علاوه بر ایجاد ساختار جامع مدیریت تصاویر و ذخیره سازی ابری و پشتیبانی همزمان از صدها هزار انواع دوربین مدار بسته می تواند پوشش نیازهای حفاظت فیزیکی، انواع مدلهای دوربین های مداربسته، اینترنت اشیاء، کنترل های دسترسی، آتش نشانی، اتصال و ارتباط آسان با سایر سامانه های اختصاصی یا سازمانی، اپلیکشن اختصاصی خود و ایجاد بالاترین سطح امنیت سایبری در یک محیط ابری عمومی یا اختصاصی در پلتفرم “ابریکم” همراه سازد.
یک ساختار نظارت تصویر یکپارچه و متمرکز می تواند چالش های بالقوه ی مکان ها و محیط های آموزشی با آن مواجه هستند تحت پوشش دوربین مدار بسته قرار گیرند که از آن جمله می توان به مواردی اشاره داشت؛
درها و گیت های ورود و خروج, راهروها، سالن های اجتماعات و ورزشی، محوطه های عمومی، اتاق های فناوری اطلاعات, دفاتر, مکان هایی با نظارت طبیعی و مناطق گردشی کم هم داخل و هم خارج مکان ها
نظارت در مراکز اموزشی همچنین می تواند از مدارس در برابر حوادث رایج تر و روزمره محافظت کند. به طور خاص، دوربین‌های نظارتی مدارس و دانشگاهها، با تنظیم و استانداردسازی مدیریت بازدیدکنندگان مدرسه در شبانه‌روز، از موارد خرابکاری، سرقت، و حمله و همچنین بسیاری از رفتارهای مشکوک یا شرورانه برای محیط مراکز آموزشی جلوگیری می‌کنند.
برای تقویت رفتار مثبت دانش‌آموزان و معلمان، بسیاری از مسئولان به دوربین‌های نظارت مدرسه وابسته هستند. با نظارت بر فیلم‌های دوربین‌های امنیتی در کلاس‌ها و راهروها، پرسنل تربیتی و نظارتی می‌توانند از رعایت رفتار صحیح مدرسه و دانشگاه ها اطمینان حاصل کنند.
رفتارها و ارتباطات بین دانش آموزی می تواند شامل دو روایت متضاد از یک رویداد یا حادثه باشد. دوربین‌های مداربسته مدارس به مدیران مدرسه این امکان را می‌دهند که به شواهد ویدیویی قطعی یک رویداد مراجعه کنند.
وجود دوربین‌های امنیتی در مراکزآموزشی همچنین می‌تواند شواهد ویدیویی عینی از حوادث مربوط به آسیب یا سرقت در کلاس‌های درس، راهروها و سایر مناطق پرتردد ارائه دهد. این فیلم برای شناسایی مظنونان استفاده می شود و به عنوان شواهد قانع کننده در طول مرحله انضباطی تحقیقات عمل می کند.
نظارت از راه دور فضاهای باز بزرگ: هدف مراکز اموزشی از نصب دوربین های امنیتی فراهم کردن نظارت قابل اعتماد برای امکانات بزرگ برای اطمینان از ایمنی مدرسه یا دانشگاه، سالن، پارکینگ و زمین بازی است.د ر نهایت، این مدارس سطحی از آگاهی موقعیتی را حفظ می کنند که مدارس و کالج های بدون نظارت به سادگی نمی توانند به آن دست یابند.
ورودی ها، خروجی ها و سایر نقاط کور را از راه دور کنترل کنید. نظارت بر نقاط کور مانند ورودی ها و خروجی ها می تواند خطرات ایمنی مدرسه را کاهش دهد. در واقع، بهترین تیم های ایمنی مدارس ضبط 24/7 را در مناطق پر ترافیک یا پرخطر مانند اینها اجرا می کنند. با ثبت تمام فعالیت ها در طول و بعد از ساعات کاری، مقامات به طور قابل ملاحظه ای احتمال بیشتری برای دستگیری متجاوزان و فعالیت های غیرمجاز دارند.
به والدین آرامش خاطر بدهید: نظارت فعال بر فیلم‌های دوربین‌های مدرسه می‌تواند اعتماد و اعتماد والدین را به مدرسه فرزندشان تقویت کند و در طول روز به آنها آرامش دهد. در نتیجه، نظارت فعالانه و حتی پاداش دادن به رفتار مثبت دانش آموزان و معلمان می تواند بخشی جدایی ناپذیر از رویه های ایمنی مدرسه امروز باشد.

پیمایش به بالا