گمرکات و انبارهای ترانزیتی

ماهیت فعالیت گمرکات و انبارهای ترانزیتی علاوه بر افزایش نیازها در حوزه امنیت و ایمنی، باید بتواند تضمین کننده اعتماد و اعتبار افراد و اموال و نیز استمراردهنده قدرت فعالیت و سرویس دهی برای خدمات و وظایف خود باشند. جستجو برای راه حلی که با عملیات آنها مقیاس شود و در عین حال خطرهای محیطی و اجرایی و حفاظتی را به حداقل برساند، برای این گروه فعالیت ها با مکان های مختلف و گسترده ای که در اختیار دارند بسیار چالش برانگیز است.
نظارت تصویری به عنوان یک سرویس (VSaaS) یک راه حل به راحتی مقیاس پذیر است که این نیازها را برطرف می کند. این پلفترم به کاربران حراست گمرکات و انبارهای ترانزیتی کمک می‌کند تا از طریق سامانه ای بر بستر فضای ابری، رویدادها را نظارت، مدیریت و پایش، فیلم‌های امنیتی ویدئویی را از هر نقطه‌ای که باشند براساس سناریو های مختلف، ضبط و پخش کنند. با VSaaS، دوربین‌ها تنها سرمایه‌گذاری سخت‌افزاری مورد نیاز در محل هستند، که به نفع بسیاری از قبیل ساختارها دارای عدم محدودیت فضا یا آن‌هایی که نیازی به تجهیزات محدود یا حتی بدون تجهیزات، کاربرد دارند. همچنین معضلات و هزینه های تعمیر و نگهداری را حذف می کند و بازدیدهای پرهزینه از سایت ها و انبارها برای تجهیزات ذخیره سازی و نگهداری سرور را کاهش می دهد.
کسب‌وکارها می‌توانند مدیریت هشدار و ذخیره‌سازی ابری را مستقیماً انجام دهند یا به یک مرکز عملیات امنیتی (SOC) برون سپاری کنند. هنگامی که یک کاربر تصمیم می گیرد مدیریت زنگ هشدار را برون سپاری کند، سرویس تمام آلارم ها و بینش های ایجاد شده توسط سیستم را به SOC انتخابی منتقل می کند. SOC می تواند همه رویدادها را در چندین سایت به صورت 24 ساعته نظارت کند و اقدامات مناسب را برای آرامش خاطر به کار گیرد.
به‌جای نظارت بر فیلم‌های ویدیویی 24/7، ارائه‌های هوشمند VSaaS می‌توانند در صورت نیاز با هوش مصنوعی (AI) در لبه و در ابر هشدار دهند. دوربین‌های دارای تجزیه و تحلیل ویدئویی داخلی – نوعی هوش مصنوعی – به‌طور مستقل موقعیت‌های از پیش تعریف‌شده را تشخیص می‌دهند و سرویس مدیریت هشدار مبتنی بر ابر را فعال می‌کنند. در صورت نیاز، سرویس ابری به کاربران هشدار می دهد که اقدامات لازم را انجام دهند. هنگام پیاده‌سازی راه‌حل‌های هوشمند، مهم است که تجزیه و تحلیل ویدیویی به اندازه کافی قوی باشد تا با تمایز بین رویدادهای امنیتی واقعی و محرک‌های کاذب هشدارهای اشتباه را به حداقل برساند یا تفسیر داده های ویدیویی با اطمینان بیشتری همراه شود.

براساس ساختار VSaaS، یک سرویس تأیید هشدار مبتنی بر هوش مصنوعی می‌تواند به فیلتر کردن هشدارهای ناخواسته برای شناسایی رویدادهای واقعی کمک کند. یک سرویس تأیید هشدار مبتنی بر هوش مصنوعی، هشدارهای ناخواسته ای را فیلتر می کند. از مزایای این سرویس می توان به به حداقل رساندن هشدارهای کاذب، کاهش هزینه ها و تقویت قابلیت اطمینان برنامه امنیتی اشاره کرد. این سرویس امکان تنظیم هشدارها را با نیازهای مشتری، فیلتر کردن آلارم های ناخواسته، افزایش کارایی و به حداقل رساندن هزینه ها فراهم می کند.
هنگامی که پیشنهاد مناسب انتخاب می شود، VSaaS راه حلی مقیاس پذیر با حداقل سرمایه گذاری اولیه به سازمان ها ارائه می دهد. این به مدیران سایت، اپراتورهای امنیتی یا کارکنان عملیات کمک می‌کند تا در هنگام مواجهه با رویدادها، به‌ویژه از مکان‌های دور، تصمیم‌های سریع بگیرند و از تبدیل شدن آن‌ها به حوادث جلوگیری کند.
در پلتفرم نظارت و پایش تصویری ابری “ابریکم” با ارائه ساختار مدیریت نظارت تصویری یکپارچه ابری، علاوه بر ایجاد ساختار جامع مدیریت تصاویر و ذخیره سازی ابری و پشتیبانی همزمان از صدها هزار انواع دوربین مدار بسته می تواند پوشش نیازهای حفاظت فیزیکی، انواع مدلهای دوربین های مداربسته، اینترنت اشیاء، کنترل های دسترسی، آتش نشانی، اتصال و ارتباط آسان با سایر سامانه های اختصاصی یا سازمانی، اپلیکشن اختصاصی خود و ایجاد بالاترین سطح امنیت سایبری در یک محیط ابری عمومی یا اختصاصی در پلتفرم “ابریکم” همراه سازد.

مراکز گمرگ، انبارهای لجستیک و ترانزیتی عمدتاً به دلیل مکان های دورافتاده یا غیرمتمرکز می توانند در معرض تهدیدات، چالش ها و حتی در معرض خرابکاری و سرقت هستند. همچنین، نظارت بر سایت ها در خارج از ساعات اداری همیشه مقرون به صرفه نیست. پلتفرم ابریکم یک راه حل VSaaS ایده آل برای چنین مکان هایی ارائه می دهد زیرا نظارت 24/7 را از هر نقطه ارائه می دهد. هنگامی که یک رویداد رخ می دهد، سیستم به کاربر هشدار می دهد تا اقدامات مناسب را انجام دهد و می‌تواند باعث کاهش خرابی‌های بعد از ساعت کاری شود و از آسیب اموال جلوگیری کند.

ابریکم همچنین توانایی دوربین مداربستی یا حفاظت پیرامونی را با اتصال امن در بستر ابری، را برای یک اکوسیستم امن که از نظارت، مدیریت و نگهداری از راه دور پشتیبانی می‌کند، مهیا می سازد. ابریکم بمی تواند از راه دور از طریق سرویس مدیریت دستگاه مبتنی بر ابر برای تغییر تنظیمات پیکربندی یا نصب به‌روزرسانی‌های میان‌افزار با مشتریان خود کار کند و اطمینان دهد که یک پلتفرم با بالاترین استانداردهای امنیتی را مطابقت دهد.

 

پیمایش به بالا