شرکت پردازش تصویر کمان با همکاری تیم حرفه ای خود علاوه بر خدمات رسانی به مشتریان، زمانی را برای رساندن آگاهی به مشتریان و کاربران مشتاق به یادگیری اختصاص می دهد. تمامی وبینارها و مباحث فنی را در این صفحه دنبال کنید.

وبینارها و دوره های آموزشی

تغییر اجتناب‌ناپذیر است، اما رشد اختیاری است! (چالش یادگیری نرم افزار جدید)

چرا استفاده از یک نرم‌افزار جدید ممکن است دشوار به نظر برسد؟ ​

در جهان تکنولوژی که بطور دایم محصولات و امکانات و نرم افزار ها در حال تحول هستند، فقط “تغییر” ثابت است! با این حال، ما به عنوان انسان، اغلب در مقابل تغییرات مقاومت می‌کنیم، به خصوص وقتی صحبت از فناوری و نرم‌افزار می‌شود. این مقاومت اغلب ریشه در زمان لازم برای یادگیری و ترس از ناشناخته دارد. اما آیا استفاده از یک نرم‌افزار جدید همیشه به معنای دشواری و عدم کارآیی است؟

نرم‌افزار-دوربین-مدار-بسته

درک منحنی یادگیری:

منحنی یادگیری نشان دهنده زمان و تلاش مورد نیاز برای کسب یک مهارت جدید یا درک یک مفهوم جدید است. هر نرم‌افزار یا مهارتی، منحنی یادگیری خاص خود را دارد. این یک سفر از مبتدی به متخصص است و هر مرحله در این بین بخشی از فرآیند یادگیری است.

پایبندی برای آسایش:

پایبندی به چیزهایی که می‌دانیم آرامش خاصی دارد. رابط‌های آشنا، میانبرهای شناخته شده و نتایج قابل پیش‌بینی به ما احساس راحتی می‌دهند. با این حال، این راحتی گاهی اوقات می‌تواند یک شمشیر دو لبه باشد. در حالی که آنها احساس آرامش را منتقل می‌کنند، می‌توانند یک خطر بالقوه امنیتی محسوب شوند. در مقوله فنآوری که به سرعت در حال تحول است، استفاده از ابزارهای قدیمی بخصوص از منابع غیرقابل اعتماد و بدون پشتیبانی، در واقع یک ریسک بزرگ محسوب شده که مانعی بزرگ در افزایش کارآیی و امنیت هستند.   

قبول چالش برای پیشرفت:

قبول انتقال به یک محیط نرم‌افزاری جدید با پشتیبانی و امکان بروزرسانی ممکن است در ابتدا دلهره‌آور و مشکل به نظر برسد، اما یادآوری مزایای آن ضروری است. نرم‌افزارهای جدید اغلب ویژگی‌های پیشرفته، امنیت بهتر و واسط کاربری بهبود یافته را ارائه می‌دهند. نگرانی و ناراحتی اولیه‌ای که در مرحله انتقال با آن مواجه می‌شوید، هزینه کمی برای مزایای بلندمدت است. در اینجا چند مرحله برای قبول تغییر و انتقال توصیه شده است: 

 

  1. کنجکاو بمانید: با حس کنجکاوی به نرم‌افزار جدید نزدیک شوید. ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن را بدون هیچ پیش‌ فرضی بررسی و کاوش کنید.
  2. جستجوی آموزش: بسیاری از ارائه‌دهندگان نرم‌افزار مستندات آموزشی ارائه می‌دهند. از این منابع برای شروع کار استفاده کنید.
  3. به طور منظم تمرین کنید: هر چه بیشتر از نرم‌افزار جدید استفاده کنید، راحت‌تر خواهید بود. تمرین منظم می‌تواند به طور قابل توجهی زمان یادگیری را کاهش می‌دهد.

تغییر اجتناب‌ناپذیر است، اما رشد اختیاری است. با استفاده کردن از نرم‌افزارهای جدید با ذهنی باز و تمایل به یادگیری، می‌توانید چالش‌ها را به فرصت تبدیل کنید. به یاد داشته باشید، هر متخصص زمانی یک مبتدی بوده است،  بنابراین، دفعه بعد که با یک ابزار یا نرم‌افزار جدید آشنا شدید، چالش یادگیری را پذیرا باشید و در مسیر رشد و بهبود مستمر حرکت کنید.

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا