شرکت پردازش تصویر کمان با همکاری تیم حرفه ای خود علاوه بر خدمات رسانی به مشتریان، زمانی را برای رساندن آگاهی به مشتریان و کاربران مشتاق به یادگیری اختصاص می دهد. تمامی وبینارها و مباحث فنی را در این صفحه دنبال کنید.

وبینارها و دوره های آموزشی

تفاوت راه‌حل‌های مدیریت و نظارت تصویر دوربین‌های مداربسته

دنیای مدیریت و نظارت تصاویر دوربین‌های مداربسته براساس فناوری‌ و سیستم‌های جدید در حال تحول است و نحوه نظارت و ایمن‌سازی اماکن نیز به فراخور آن تغییر پیدا کرده است. از ضبط‌کننده‌های تصاویر(NVR) و سیستم‌های مدیریت تصاویر (VMS)، تا راه‌حل‌های پیشرفته‌تر ابری (اختصاصی و عمومی)، مجموعه‌ای از انتخاب‌ها  برای سازمان‌ها، شرکت‌ها و کسب و کارها وجود دارد. با این حال شناخت و انتخاب مناسب می‌تواند چالش‌برانگیز باشد، به خصوص زمانی که برخی از فروشندگان تفاوت‌های فنی و ساختاری بین راه‌حل‌های ارائه شده را مخدوش می‌کنند. در این مقاله، راه‌حل‌های مدیریت و نظارت تصویر را با هم مقایسه خواهیم کرد تا شما درک مناسب‌تری از تفاوت‌ها برای انتخاب بهترین راه‌حل داشته باشید.

NVR-VSaaS-VMS-VM

Network Video Recorder - NVR

ضبط‌کننده‌های تصاویر شبکه‌ای، سیستم‌های سنتی هستند که برای ضبط و ذخیره تصاویر دوربین‌های IP استفاده می‌شوند. در حالی کهNVR ها ارتقاء قابل توجهی نسبت به سیستم های DVR قدیمی محسوب می‌شوند اما فاقد مقیاس‌پذیری، انعطاف‌پذیری و تجزیه و تحلیل‌های پیشرفته هستند.

سیستم-مدیریت-تصاویر

Video Management System - VMS

سیستم مدیریت تصاویر، نرم‌افزاری است که عملیات نظارت تصویری را مدیریت می‌کند. ویژگی‌های پیشرفته از جمله تجزیه و تحلیل و امکان اتصال به سایر سیستم‌ها را دارد. با این حال، به زیرساخت سخت‌افزاری قوی و کارکنان ماهر برای نگهداری و به روز رسانی نیاز دارد.

VMS on Virtual Machine

شرایطی است که یک نرم‌‌افزارVMS بر روی یک ماشین یا سرور مجازی (VM) نصب شود. این راه‌اندازی به شما امکان می‌دهد از مزایای مجازی‌سازی سرور مانند تخصیص بهبود یافته منابع و مقیاس‌بندی آسان‌تر استفاده کنید. با این حال، همچنان مشکلات توسعه‌ای وجود داشته و علاوه بر آن نیاز دارد که زیرساخت های اساسی و تعمیر و نگهداری سرور و مشکلات سخت‌افزاری را مدیریت کرد.

سرور-مجازی-VM
سرورهای-ابری

VMS on Cloud

در این ساختار  VMS بر روی سرورهای ابری میزبانی می‌شود. وجود یک ساختار ابری توانمند و سازگاری نرم‌افزار با آن ساختار ابری بسیار مهم است. مزایایی مانند مقیاس‌پذیری محدود ولی آسان‌تر و کاهش تعمیر و نگهداری را به همراه دارد. با این حال، نیاز به مدیریت منابع و کاربران و ساختار سازگار با محیط‌های ابری وجود دارد.

Video Surveillance as a Service - VSaaS

پایش تصویر ابری، بصورت سرویس (VSaaS) ارایه می شود و یک راه حل جامع است که در آن ذخیره‌سازی، آنالیز و تجزیه و تحلیل به عنوان یک سرویس ابری و بصورت بلادرنگ ارائه می‌شود. این نیاز به حداقل مدیریت منابع و مشتریان دارد و حداکثر مزایا را به ارمغان می‌آورد که آن را به پیشرفته‌ترین و کاربرپسندترین راه حل در چشم انداز نظارت تصویری در جهان تبدیل کرده است.

پایش-تصویر-ابری

یک مقایسه مختصر

جدول-NVR_VSaaS-VMS

جمع‌بندی

در حالی که هر راه حل بنابر نیازها و منابع خاص یک سازمان جایگاه خاص خود را دارد ولیVSaaS  به دلیل ویژگی‌های جامع و سهولت استفاده خود روشی نوین و متمایز است. هنگام ارزیابی ارائه‌دهندگان انواع خدمات، مطمئن شوید که ادعای آنها در قبال راه حل پیشنهادی بخصوص در مورد VSaaS قابل راستی‌آزمایی فنی باشد و یک سیستم VMS بر روی سرور مجازی همراه با تغییر نام تجاری نباشد!  

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا