نرم افزار پلاک خوان یوزتا

امروزه افزایش روز‌ افزون انواع پلاک‌های صادر شده موجب تغییر در ساختار استاندارد آن‌ها و ورود کارکترهای جدید حروفی و عددی شده‌ است که نرم افزارهای پلاک خوان
و روش‌های سنتی پردازش تصاویر دیجیتال را دچار چالش کرده است. به طور مثال با ورود کاراکتر عدد صفر به کدشهر تهران دقت و صحت تشخیص پلاک در هر نرم افزار پلاک خوان
که از روش‌های پردازش تصویر قدیمی به شکل قابل توجهی کاهش یافت. همچنین یک نرم افزار پلاک خوان مبتنی بر روش‌های قدیمی تشخیص پلاک با تغییر در شرایط محیطی و نوری نیاز به کالیبره‌سازی‌های مکرر دارند که این امر علاوه بر صرف زمان و هزینه‌های اضافی، باعث افت دقت در این روش‌ها می‌شود.

نرم افزار پلاک خوان یوزتا

باتوجه به حجم بالای ترددها در سازمان‌های بزرگ و لزوم حفظ امنیت، کنترل و نظارت بر تردد خودروهای وارد شده به سازمان با
تشخیص پلاک
آن‌ها، ضرورت ایجاد یک نرم افزار پلاک خوان هوشمند، جهت رفع یا کاهش خطاهای نیروی انسانی در ثبت و تشخیص پلاک خودروهای عبوری در این مجموعه‌ها کاملا احساس می‌شود.

98%

دقت تشخیص پلاک


تشخیص تمام پلاک های استاندارد ایران


اپلیکیشن تحت وب


مزایای و ویژگی های نرم افزار پلاک خوان یوزتا

1- پیاده‌سازی انواع جستجوها بر اساس:
o بازه زمانی تردد
o نوع خودرو
o شماره پلاک یا قسمتی از آن
o نام مالک خودرو
o نوع تردد ورودی یا خروجی
o درب تردد و ….
2- امکان تصحیح خطاهای سیستمی توسط کاربران سیستم و بهبود ماژول هوشمند با آموزش مجدد شبکه هوشمند
3- ثبت و ذخیره تصاویر مورد نیاز از خودرو شامل تصویر خودرو و تصویر پلاک برش داده‌شده
‌4- امکان برقراری ارتباط با سایر سامانه‌های موجود در سازمان با روش‌های توافقی با کارفرما مانند استفاده از وب‌سرویس‌ها
5- امکان تعریف خودروهای مجاز، غیر مجاز (black list) یا هر دو در سیستم
6- امکان تعریف خودروهای یک سازمان و تخصیص جواز تردد به آن‌ها با ورود اطلاعات کامل خودرو و راننده به ازای هر خودرو و هر راننده (مشتمل بر فیلد اطلاعاتی : نام راننده، نوع خودرو، رنگ خودرو، نام ملاقات شونده، مقام تایید کننده، دعوت کننده و …)
7- تعیین محدودیت زمانی تردد خودروها و افراد به ازای تمامی خودروها یا به صورت جداگانه بر مبنای ساعت تردد ،تاریخ انقضای تردد ،ایام هفته

8- تعیین محدودیت تردد خودروها برمبنای تعداد تردد آنها به صورت گروهی و انفرادی
9- قابلیت تعریف خودروی مهمان، پیمانکار و ملاقات کننده در سیستم
10- قابلیت اتصال به انواع راهبند، گیت‌های ورود و خروج یا درب‌های برقی
11- قابلیت تعریف کاربران مجاز برای هر کلاینت به صورت نامحدود با سطح دسترسی‌های مختلف
12- پشتیبانی کامل از زبان فارسی و انگلیسی
13- پشتیبانی کامل از تقویم‌های شمسی و میلادی
14- قابلیت پردازش تصاویر رنگی و سیاه و سفید دوربین های مداربسته با دقت بالای 98 درصد
15- قابلیت ارسال اطلاعات بر روی انواع شبکه اترنت و 4G
16- امکان طراحی و دریافت انواع گزارش‌های آماری
17- ارائه لیست خودروهای موجود، مهمان، غیرمجاز و …. جهت بررسی تاریخچه ترددی آن‌ها
18- امکان ثبت دستی ترددها و تهیه snapshotهای لحظه‌ای در صورت قطعی سیستم یا در موارد خاص
19- قابلیت کار در شرایط مختلف ترافیکی با توجه به سرعت‌های متفاوت خودرو باتوجه به میدان دید دوربین و سایر ویژگی‌های لنز جهت ثبت اجسام متحرک
20- ثبت و ذخیره تاریخچه عملکردهای کاربران سیستم و وضعیت عملکردی سیستم
21- امکان پشتیبان‌گیری از کلیه اطلاعات و همچنین نمایش فایل های پشتیبان
22- نصب مستقل نرم افزار به صورت نامحدود در شبکه محلی سامانه یا از طریق اینترنت

رویکرد هوشمند نرم افزار پلاک خوان یوزتا

سامانه هوشمند تشخیص پلاک خودروها یکی از محصولات مجموعه یوزتا، ساخته شده توسط شرکت پردازش تصویر کمان است. این سامانه با بهره‌گیری از هوش مصنوعی ، آموزش الگوریتم‌های یادگیری عمیق و تکنیک‌های پردازش تصویر قادر به تشخیص پلاک خودروها در کاربردهای گوناگون پارکینگی و جاده‌ای است و همچنین نسبت به تغییرات در شرایط نوری و محیطی مقاوم می‌باشد.
از آنجاییکه نرم افزار پلاک خوان یوزتا بر پایه الگوریتم‌های یادگیری عمیق طراحی شد‌ه‌است، می‌تواند با یادگیری از مجموعه داده‌های جدید نیازهای آتی را نیز به سرعت رفع و با شرایط جدید تطبیق پیدا کند. چراکه یادگیری عمیق مجموعه‌ای از الگوریتم‌هایی است که مفاهیم انتزاعی سطح بالا را با استفاده از یادگیری در سطوح و لایه‌های مختلف مجموعه زیادی از داده‌ها مدل می‌کند.

نرم افزار پلاک خوان یوزتا

فقدان امکانات سخت‌افزاری در گذشته مانع از بهره‌برداری از این شبکه‌های یادگیرنده باتوجه به بارمحاسباتی و نیاز آن‌ها به پردازش حجم بالایی از داده‌ها، ‌می‌شد. امروزه با رشد و توسعه چشم‌گیر سخت‌افزارها مانند پردازنده‌ها و ذخیره‌سازها امکان بهره‌برداری از روش‌های محاسباتی پیچیده مانند یادگیری عمیق نیز افزایش یافته و تحول بزرگی در علم هوش مصنوعی ایجاد شده است.
روش یادگیری عمیق با الگو گرفتن از توانایی ذهن انسان در مشاهده، آنالیز، یادگیری و تصمیم‌گیری برای مسائل پیچیده به وجود آمده است و حالتی از آموزش انتزاعی است. آموزش انتزاعی مجموعه‌ای از روش‌هاست که به ماشین اجازه می‌دهد داده‌های خام ورودی را دریافت کرده و به صورت خودکار تمام نیازهای انتزاعی برای رده‌بندی را شناسایی کند.
این سامانه مانند ساختار شبکه عصبی مغز انسان، از بهم پیوستن بلوک نرون‌های عصبی مصنوعی تشکیل شده‌است که با استفاده از توابع و معادلات ریاضی داده‌های ورودی را آموزش داده و به خروجی مطلوب تبدیل می‌کند. درنتیجه نرم افزار پلاک خوان یوزتا با اتکا بر این علم نوین قادر به یادگیری شرایط و ویژگی‌های جدید با آموزش روی مجموعه داده‌های خام ورودی است تا دقت و دامنه‌ی شناسانی خود را با توجه نیازهای جدید به وجود آمده، به‌روزرسانی کند. سایر مزایای استفاده از روش‌های یادگیری عمیق در تشخیص پلاک خودروها نسبت به سایر روش‌های موجود را می‌توان به صورت زیر بیان کرد:

• یادگیری خودکار و استخراج بهترین ویژگی‌ها از تصاویر ثبت شده
• یادگیری چند لایه و چند بعدی ویژگی‌ها
• دست‌یابی به دقت بالا در نتایج نهایی
• امکان تعمیم‌دهی بالا در شرایط متفاوت محیطی
• پشتیبانی گسترده سخت‌افزاری و نرم‌افزاری

با عنایت به تجربه‌های موفق چندین ساله محققین و کارشناسان شرکت پردازش تصویر کمان در حل مسائل پیچیده‌ای چون تشخیص چهره ، تشخیص پلاک خودرو، ردیابی اجسام متحرک در ویدیوها، بازشناسایی مستندات چاپی و … با استفاده از به‌روزترین روش‌های یادگیری عمیق، الگوریتم‌های ردیابی و روش‌های پردازش تصویر برای بخش‌بندی ، بهبود کیفیت و … ، در این پروژه نیز استفاده از این علوم نوین پیشنهاد می‌شود.

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Filter by Categories
آموزش
اخبار
دسته‌بندی نشده
گالری تصاویر
گواهینامه ها
مقالات