شرکت پردازش تصویر کمان با همکاری تیم حرفه ای خود علاوه بر خدمات رسانی به مشتریان، زمانی را برای رساندن آگاهی به مشتریان و کاربران مشتاق به یادگیری اختصاص می دهد. تمامی وبینارها و مباحث فنی را در این صفحه دنبال کنید.

وبینارها و دوره های آموزشی

چالش های حیاتی در نظارت تصویری: امنیت مطلوب!

 

همانطور که فناوری با سرعتی سریع به پیشرفت خود ادامه می دهد، سیستم‌های نظارت تصویری به ابزاری ضروری برای سازمان‌ها در محافظت از دارایی‌های خود، نظارت بر عملیات و افزایش ایمنی تبدیل شده‌اند. با این حال، با این اتکای فزاینده به راه‌حل‌های نظارتی، نیاز به رسیدگی به چالش‌های مهمی که در اجرای آن‌ها به وجود می‌آیند، احساس می‌شود. 

یکی از این چالش‌های مهم همگرایی پایش تصویری ابری، هوش مصنوعی و امنیت سایبری است.

پایش تصویر ابری به عنوان یک سرویس ابری و یک تغییر دهنده بازی ظاهر شده است! که سازمان‌ها را قادر ساخته تا سیستم‌های نظارت تصویری مقیاس‌پذیر و انعطاف‌پذیر را تجربه کنند. این رویکرد مبتنی بر رایانش ابری مزایای متعددی از جمله سهولت مقیاس پذیری، دسترسی از راه دور و مقرون به صرفه بودن را در بر دارد. با این حال، مانند هر ساختار دیگری اگر با اقدامات مناسب امنیت سایبری همراه نباشد، ممکن است آسیب‌پذیر‌ به نظر آید. ماهیت به هم پیوسته و مناسب پایش تصویر ابری نیازمند یک چارچوب امنیتی جامع برای محافظت در برابر تهدیدات سایبری، تضمین یکپارچگی، محرمانه بودن و در دسترس بودن داده‌های ویدیویی حساس است.

نظارت تصویری

هوش مصنوعی با توانمندسازی سیستم‌هایی با قابلیت‌های تحلیلی پیشرفته، نظارت تصویری را متحول می‌کند. تجزیه و تحلیل ویدیویی مبتنی بر هوش مصنوعی، تشخیص تهدید فعال، تجزیه و تحلیل محتوای ویدیویی در زمان واقعی و هشدارهای خودکار سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا به حوادث امنیتی احتمالی واکنش سریع و مناسب نشان دهند.

با این حال، اتکا به هوش مصنوعی همچنین چالش‌های منحصر به فردی مانند نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی داده‌ها، سوگیری الگوریتم و نیاز به نظارت مستمر و تنظیم دقیق برای اطمینان از نتایج دقیق و قابل اعتماد را به همراه دارد.

ایجاد تعادل بین پتانسیل هوش مصنوعی با ملاحظات اخلاقی و آزمایش‌های دقیق برای به دست آوردن حداکثر ارزش از این فناوری‌های پیشرفته بسیار مهم است.

تجربه و تخصص ما می‌تواند به شما در استفاده از پایش تصویر ابری، هوش مصنوعی و امنیت سایبری برای دستیابی به راه حل‌های نظارت تصویری هوشمندتر و ایمن‌تر کمک کند

مطالب مرتبط

پیمایش به بالا