شرکت پردازش تصویر کمان با همکاری تیم حرفه ای خود علاوه بر خدمات رسانی به مشتریان، زمانی را برای رساندن آگاهی به مشتریان و کاربران مشتاق به یادگیری اختصاص می دهد. تمامی وبینارها و مباحث فنی را در این صفحه دنبال کنید.

وبینارها و دوره های آموزشی

رابطه امنیت فیزیکی و امنیت دیجیتالی

امنیت فیزیکی و امنیت دیجیتالی دو جنبه و سنگ بنای اصلی حفاظت از سرمایه‌های مادی و انسانی، اموال و دارایی‌ها و داده‌ها هستند. اگرچه ممکن است این دو متمایز به نظر برسند اما بیش از آن چیزی که تصور می‌شود در هم تنیده شده‌اند. داشتن یک استراتژی امنیتی یکپارچه شامل امنیت فیزیکی و امنیت دیجیتال برای کسب‌وکارهای امروزی یک الزام است. 

تقاطع امنیت فیزیکی و دیجیتال

برای شروع، باید درک کنیم که امنیت فیزیکی و امنیت دیجیتال از یکدیگر جدا نیستند. امنیت فیزیکی به اقداماتی اطلاق می‌شود که برای محافظت از دارایی‌های مشهود – اعم از یک ساختمان، یک دستگاه یا پرسنل – در برابر تهدیدات فیزیکی انجام می‌شود. از سوی دیگر، امنیت دیجیتال بر حفاظت از داده‌ها و دارایی‌های دیجیتال در برابر تهدیدات سایبری تمرکز دارد. با وجود دوربین‌ها و دستگاه‌های هوشمند، اینترنت اشیا (IoT)  و فناوری‌های پیشرفته، دنیای فیزیکی ما بیش از هر زمان دیگری دیجیتالی شده است. به این ترتیب، نفوذ به حوزه دیجیتال می‌تواند منجر به تهدیدات فیزیکی شود و بالعکس.

تهدیدات دیجیتالی

نیاز به یک رویکرد واحد

یک رویکرد یکپارچه، که در آن امنیت فیزیکی و امنیت دیجیتال ادغام می‌شوند، برای حفاظت همه جانبه ضروری است. به عنوان مثال، یک دوربین امنیتی هوشمند را در نظر بگیرید، در حالی که از طریق نظارت یک لایه امنیتی فیزیکی اضافه می‌کند، یک موجودیت دیجیتالی است که می‌تواند هک شود. اگر امنیت دیجیتال آن به خطر بیفتد، دوربین می‌تواند دستکاری شود و منجر به نقص در امنیت فیزیکی شود. از این رو ایمن‌سازی در هر دو جنبه فیزیکی و دیجیتالی آن بسیار مهم است. یک استراتژی منسجم که هر دو حوزه را در نظر بگیرد، می‌تواند تهدیدها و  آسیب‌پذیری‌های بالقوه را شناسایی کرده و به طور موثر عمل کند.

استفاده از فناوری برای امنیت یکپارچه

ادغام امنیت فیزیکی و دیجیتال می‌تواند کاری پیچیده و یا شاید حتی دلهره‌آور به نظر برسد! اما خوشبختانه پیشرفت‌های فناوری آن را قابل دستیابی کرده است. سیستم‌های مدیریت تصاویر (VMS)  و نظارت تصویر ابری  (VSaaS) نمونه‌های بارز از این فناوری‌ها هستند.این سیستم‌ها ابزارهای دیجیتالی را برای مدیریت امنیت فیزیکی فراهم می‌کنند. آنها نظارت از راه دور، تشخیص تهدید در زمان واقعی، و زمان پاسخ سریع را فعال می‌کنند. اما این سیستم‌های دیجیتالی، ضمن افزایش امنیت فیزیکی، خود باید در برابر تهدیدات سایبری نیز محافظت شوند.

سیستم-نظارت-تصویر-ابری

اجرای یک استراتژی امنیتی جامع

 

یک استراتژی امنیتی جامع و کُل‌نگر با توجه به لزوم تعامل موثر بین امنیت فیزیکی و دیجیتال باید تعریف شود. این استراتژی نیاز به ارزیابی تهدیدات بالقوه در هر دو حوزه و انجام اقداماتی برای مقابله با آنها دارد. در اینجا چند موضوع مهم وجود دارد که باید در نظر گرفت:

 

  • ارزیابی ریسک: تهدیدات احتمالی برای امنیت فیزیکی و دیجیتالی خود را شناسایی کنید. این فرآیند باید همه جنبه‌ها را در نظر بگیرد، از امنیت ساختمان گرفته تا حفاظت از داده‌ها
  • سرمایه‌گذاری در راه‌حل‌های امنیتی یکپارچه: از راه‌حل‌هایی استفاده کنید که امنیت فیزیکی و دیجیتالی را به صورت مناسب با هم ادغام می‌کنند، مانند استفاده از VMS و VSaaS  در نظارت تصویر
  • نظارت و به روزرسانی منظم: بررسی‌های معمول را برای سیستم‌های امنیتی فیزیکی و دیجیتالی اجرا کنید. به‌ روز رسانی منظم نرم‌افزار برای جلوگیری از حملات سایبری بسیار مهم است.
  • آموزش کارکنان: عامل انسانی در حفظ امنیت بسیار کلیدی و حیاتی است. کارکنان باید برای مدیریت پروتکل‌های امنیتی و شناسایی تهدیدات بالقوه آموزش ببینند.

نتیجه‌گیری

در دنیایی که فضای دیجیتال و فیزیکی با هم در ارتباط تنگاتنگ هستند و بنوعی با هم ادغام شده‌اند، کسب‌وکارها نمی‌توانند امنیت فیزیکی و امنیت دیجیتال را به‌عنوان موجودیت‌های جداگانه در نظر بگیرند. با اذعان به این موضوع، کسب‌وکارها می‌توانند به طور موثرتری از دارایی‌های خود محافظت کنند و چالش‌های امنیتی قرن بیست و یکم را پشت سر بگذارند.

 

در شرکت پردازش تصویر کمان ما خود را متعهد به پوشش و رعایت استانداردهای امنیتی در رده ملی و بین‌المللی می‌دانیم و با برخورداری از تاییدیه‌های امنیتی نظیر افتا در تلاش برای ایجاد و حفظ بالاترین سطوح و استانداردهای امنیتی هستیم. با استفاده از محصولات نرم‌افزاری شرکت پردازش تصویر کمان نظیر شیردال و ابریکم از امنیت مناسب در استفاده از انواع دوربین‌های مداربسته بهره‌مند شوید.

Visits: 10

مطالب مرتبط

پاسخ یا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


error: امکان کپی برداری وجود ندارد!