پلتفرم ابریکم دنیای نظارت تصویری را بعنوان یک پلتفرم ابری واقعی و یک سرویس نظارت تصویری جامع بصورت متحول کرده است. ابریکم با استفاده از فناوری رایانش ابری، مقیاس‌پذیری، انعطاف‌پذیری و امنیت بی‌نظیری را ارائه می‌دهد. این پلتفرم از توان و امکانات رایانش ابری برای ارائه دسترسی بی‌درنگ، تجزیه و تحلیل داده‌ها، آنالیز تصاویر و راه‌حل‌های پیشرفته ذخیره‌سازی استفاده می‌کند و قابلیت‌های نظارت تصویر قوی بدون پیچیدگی‌ها و نواقص سیستم‌های سنتی را فرآهم آورده است. ابریکم یک تجربه پایش و آنالیز پیشرفته، منحصربفرد، کاربر پسند و کارآمد است که نیازهای در حال تکامل امنیت مدرن را برآورده می‌کند.

هدر ابریکم
پلتفرم ابریکم,ابریکم,ابری کم

این پلتفرم‌ در بستر ابری امکان دسترسی به انواع دوربین‌ها در اقصی نقاط جغرافیایی با گستردگی و پراکندگی فراوان را فرآهم آورده و با ارائه خدمات متنوع و قابل توسعه، نیازهای پایش و حفاظت فیزیکی را برآورده می سازد.

پلتفرم ابریکم,ابریکم,ابری کم

این ساختار بدلیل عدم نیاز به VMS ،DVR و NVR سبب کاهش چشمگیر هزینه و افزایش سرعت عمل در اجرای یک ساختار پایش و نظارت تصویر می‌شود. و نیز باعث بهبود کارایی و سرعت عملکرد نیروی پشتیبان فنی می شود.

ابریکم با هدف ایجاد محیطی امن، پایدار و قابل توسعه برای پایش و نظارت تصاویر  دوربین‌های مداربسته برای تعداد کاربران بیشمار یا سازمان‌های بزرگ با تعداد سایت و دوربین‌های زیاد طراحی و تولید شده است.

اصول طراحی پلتفرم ابریکم

پشتیبانی از انواع دوربین‌های برندهای داخلی و خارجی
توجه به شرایط دیتاسنترها
انتقال داده‌ها
امنیت سایبری
اتصال به سایر سیستم‌های عملیاتی و کاربردی و نیازهای کشور

ابریکم براساس استانداردهای رایانش ابری (Cloud Native Technologies) طراحی و پیاده‌سازی شده است. استفاده از روش‌های توسعه‌پذیر نظیر Kubernetes، Open Platform، Open Device، Edge Processing و Cyber Security همراه با عدم وابستگی به برند و مدل دوربین‌ها و یا تجهیزات سخت‌افزاری و مهمتر از آن انجام کلیه امور طراحی و تولید در داخل کشور، این پلتفرم را برای پوشش نیازهای داخلی بصورت اختصاصی مهیا کرده است.

ابریکم برای استفاده توسط کاربران و گروه‌های زیر طراحی شده است:

ابریکم عمومی

این پلتفرم قادر است تا نیازهای کاربران خانگی، شرکت‌ها و مراکز کوچک را پشتیبانی نماید.

این پلتفرم قادر است تا نیازهای کاربران خانگی، شرکت‌ها و مراکز کوچک را پشتیبانی نماید. پیچیدگی استفاده و نگهداری از تجهیزات و امکان خرابی و سرقت دستگاه‌های ضبط در مقایسه با امکانات و دسترسی آسان از مهمترین عوامل در روی آوردن کاربران به استفاده از ابریکم عمومی است.
ابریکم تجاری

این بخش از بازار شامل شرکت‌ها و موسساتی متوسط به بالا است که یک یا چند سایت/مرکز دارند.

این دسته از کاربران نیز با مراجعه به سایت ابریکم (www.kaman.ir) و تکمیل فرم درخواست می‌توانند از امکانات و خدمات این پلتفرم در زمانی کوتاه بهره‌برداری نمایند. استفــاده بـراساس روش‌هـای Hosting و بـه صورت امن انجـام می شـود. کــاهش هــزینه هـا تنوع خدمات، استفاده از محیط با درج لوگوی شرکت درخواست دهنده و امنیت سایبری مناسب از عوامل موثر و قابل توجه در استفاده از ابریکم تجاری است.

ارگـانها و سـازمان‌هـای بـزرگ با هـزاران دوربیـن و سایت‌های متعـدد که دارای دیتــاسنتر مختص به خــود  هستند…

… یا امکان تهیه و استقرار آن را براساس استراتژی و ساختار امنیتی مورد نیاز می دانند با ایجاد و راه اندازی ابریکم اختصاصی در دیتـاسنترهای خـود قـادر خــواهند بـود تـا علاوه بـر ایجاد بستر امنیت سایبری بهتر، در کاهش هزینه‌ها نیز قدم بزرگی را بـردارند. اجــرای چنیـن پــروژه‌هـایی بـراسـاس استفـاده بهینــه از شـرایط و امکانات موجود و طراحی یک روند مهاجرت از تجهیزات و شرایط فنی فعلی به شرایط رایانش ابری انجام می‌شوند.

چه سازمان‌هایی می‌توانند از ابریکم اختصاصی استفاده کنند؟

بانک ها

بانک ها و موسسات مالی و اعتباری

دانشگاهها و مراکز آموزشی

شهرک ها، مراکز صنعتی و تولیدی

مراکز نظامی، انتظامی و مرزی

مراکز تجاری و اداری

مراکز حساس و امنیتی

asnaf

اصناف و اتاق های بازرگانی

مراکز و سایت های مخابراتی

شرکت های بیمه و بورس

فرودگاه ها و ترمینال های مسافری

پتروشیمی ها، سایت های نفت و گاز

موزه ها، مراکز تفریحی و گردشگری

marakeze ghazaiee

مراکز قضایی و تادیبی

دفاتر داخل و خارج از کشور

بنادر و پایانه های حمل و نقل

stadiom

استادیوم ها و مراکز ورزشی

استانداری ها و فرمانداری ها

شهرداری‌ها و شهر هوشمند

شهر هوشمند

شهرداری‌ها و سازمان‌های عمومی

terafic

ترافیک، امنیت شهری و جاده ها

bimarestan

بیمارستان ها و مراکز بهداشتی

برای کسب اطلاعات بیشتر کاتالوگ ابریکم را مطالعه کنید

پیمایش به بالا